Menu

Z jakich materiałów produkuje się żaluzje i rolety okienne?

5 stycznia 2019 - Porady
Z jakich materiałów produkuje się żaluzje i rolety okienne?

Żaluzje to jedno z rozwiązań stosowanych do zaciemniania okien i ochrony pomieszczeń przed nadmierną ilością światła słonecznego. O wyborze konkretnego modelu decyduje wiele czynników – pod uwagę trzeba wziąć m. in. to, z jakiego materiału żaluzje zostały wykonane. Pod tym względem można wyróżnić dwa podstawowe ich rodzaje, mianowicie żaluzje z materiałów naturalnych oraz sztucznych.

Naprawdę najbardziej modne aktualnie rolety okienne nazywają się plisy

Żaluzje i rolety okienne z materiałów naturalnych

Do żaluzji z materiałów naturalnych zaliczane są modele drewniane oraz bambusowe. Jedne i drugie prezentują się bardzo elegancko i wprowadzają do pomieszczeń niezwykle przyjemny klimat i ciepłą atmosferę. Znakomicie sprawdzają się w rozmaitych aranżacjach – nie tylko tych nawiązujących do bardzo obecnie modnych trendów ekologicznych. Równie okazale będą się prezentować także i we wnętrzach urządzonych w stylu retro czy minimalistycznym. Rolet drewnianych nie poleca się montować na dużych oknach oraz w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności powietrza, np. w kuchni czy w łazience. Rolety bambusowe można tam stosować, pod warunkiem jednak, że są zabezpieczone warstwą specjalnej farby.

Żaluzje z materiałów sztucznych

Co się zaś tyczy żaluzji wykonanych z materiałów sztucznych, to w pierwszej kolejności należy wspomnieć o modelach aluminiowych. Bezsprzecznie największą ich zaletą jest trwałość – porządne modele wysokiej jakości nadają się do użytku nawet i przez kilkanaście lat. Do tego są lekkie, więc można je montować na dużych oknach. Z uwagi na to, że odbijają światło idealnie nadają się do okien znajdujących się w południowej części budynku. Kolor i rozmiar – do wyboru. Na rynku dostępne są także żaluzje z PCV – to najtańsze modele spośród wszystkich przedstawionych powyżej. Na ich korzyść przemawia to, że są lekkie, ale walory użytkowe i estetyczne są w tym momencie mocno dyskusyjną sprawą. Żaluzje do okien z PCV nie należą do zbyt trwałych, albowiem pod wpływem promieni słonecznych i ciepła w pomieszczeniach odkształcają się. Poza tym nawet przy zamkniętych lamelach nie dają one efektu całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Rolety typu plisy może nie należą do najtańszych jednak bądź pewien, że są trwałe i zawsze modne

Co powiecie na rolety okienne w mieszkaniu na kredyt hipoteczny

Każdy młody człowiek marzy o tym, żeby kiedyś opuścić rodzinny dom i nie tyle od razu założyć swoją rodzinę, co zamieszkać po prostu na swoim. Usamodzielnić się. Do tego niezaprzeczalnie potrzebny jest własny kąt. Tym samym niezbędne jest więc mieszkanie. Żeby je kupić trzeba w dzisiejszych czasach mieć uzbierane co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych, które można by przeznaczyć na wkład własny. Nawet wynajem mieszkania kosztuje, nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić, a co dopiero mówić o zakupie mieszkania. Tym samym najczęściej to rodzice biorą kredyt hipoteczny, a dzieci sami starają się go spłacić. Nawet pracujący, zarabiający na siebie młodzi ludzie, gdyby chcieli starać się o otrzymanie pieniędzy z banku musieliby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny bez zaświadczeń. A jak wiadomo takie kredyty pozabankowe dla osób zadłużonych bardzo trudno dostać, przy niskich zarobkach, którymi zapewne dysponuje młody człowiek można rzec nawet, że jest on zupełnie nieosiągalny. Pozostaje pomoc rodziców.

Co jednak w sytuacji kiedy nie jest się jedynym dzieckiem w rodzinie. Sprawa jest wówczas utrudniona, bo rodzice powinni móc w późniejszym czasie zaoferować pomoc także pozostałym pociechom. Jedyna szansa na takie rozwiązanie w przejęciu kredytu hipotecznego przez młodego człowieka. Najpierw jednakże należy prześledzić czy będzie on aby na pewno w stanie co miesiąc spłacać w terminie zaciągnięte przez rodziców zobowiązania, żeby przypadkiem przez swoje gapiostwo nie doprowadził do znalezienia się ich na czarnej liście BIK-u.

Poniżej znajdziecie bardzo taniego i profesjonalnego producenta rolet typu plisy w Szczecinie. Zobacz jakie są dzisiaj nowoczesne rolety i plisy na okna:

Profirolety.pl

Tagi: ,

Dodaj komentarz