Menu

Tuje Brabant Szczecin – szkółka iglaków woj. Zachodniopomorskie

7 maja 2020 - Nowości
Tuje Brabant Szczecin – szkółka iglaków woj. Zachodniopomorskie

Zielone żywopłoty wokół naszych posesji to coś co prawie każdy właściciel domu jednorodzinnego chce mieć. Niektórzy do tego stopnia cenią sobie swoją prywatność, że zanim zaczną budowę domu to już sadzą wokół działki naturalny żywopłot z tui brabant lub szmaragd. Jest to rzeczywiście całkiem roztropne postępowanie bo dzięki temu w krótkim czasie od wprowadzenia się do nowego domu możemy mieć już piękne, naturalne i zawsze zielone ogrodzenie, które osłoni nas przed oczami wścibskich sąsiadów.

Jakie tuje na żywopłot

Wcale nie jest łatwo kupić ładne i zdrowe tuje szmaragdy. Warto znaleźć dobrą szkółkę, która sprzedaje tuje w donicach

Jeśli chodzi o gatunek tui, z których można robić żywopłoty to wybór jest ogromny jednak najczęściej spotykane w naszym kraju są żywopłoty z żywotników zachodnich takich jak tuja szmaragd lub brabant. Jakoś tak się przyjęło, że jak ktoś planuje naturalny żywopłot to najczęściej zastanawia się nad wyborem czy zdecydować się na tuje brabant czy szmaragd. W sumie można to nawet wytłumaczyć bo są to rośliny, które bardzo szybko rosną i nie trzeba czekać dekad żeby mieć ładny żywopłot nawet jeśli zaczynamy go tworzyć z małych sadzonek.

Tuje brabant należą do jednych z najszybciej rosnących tui. Jeśli mają super warunki to potrafią w jeden rok urosnąć spokojnie 30 cm. Jeśli nawet przytniemy je co rok ok 10 cm to i tak w kilka lat możemy mieć gęsty i zwarty żywopłot już po kilku latach. Tuje żywopłotowe sadzimy co ok 60 cm i dlatego powinno się je minimum raz na wiosnę przycinać żeby się ładnie zagęszczały i formowały nam potem zieloną ścianę nie do przebycia. Oczywiście w późniejszych latach żywopłot trzeba formować i zagęszczać także poprzez przycinanie jego ścian.

Gdzie kupić tuje brabant

W Szczecinie można znaleźć naprawdę dobre i pasjonackie szkółki roślin oferujące ładne i zdrowe tuje szmaragd.

Tuje szmaragd nie są bardzo wymagające jeśli chodzi o glebę i ogólnie jakieś zabiegi specjalistyczne. Są też dość odporne na przesadzanie dzięki temu, że nie ukorzeniają się głęboko. Jednak my jesteśmy zwolennikami tego żeby tuje brabant kupować tylko w doniczkach i to od dobrych szkółek z roślinami. Nie polecamy także kupowania roślin przez sklepy internetowe. Kupno tui brabant z internetu to ogromne ryzyko i z doświadczenia wiemy, że bardzo często przysyłane tuje nie są takimi jakie sprzedawca oferuje na aukcjach i zdjęciach. Przychodzą do nas krzewy, które szybko usychają.

W Szczecinie są naprawdę dobre szkółki roślin, których oferowane są najróżniejsze tuje. Jednak warto sprawdzić oferty co najmniej kilku bo rozbieżność cenowa jest naprawdę ogromna. Te same tuje mogą się różnić nawet po kilkanaście lub więcej złotych od sztuki. Jeśli mądrze poszukamy to jesteśmy w stanie kupić bardzo ładne i zdrowe tuje brabant w donicach sporo taniej. Jedną z takich szkółek w Szczecinie, które ma naprawdę dobre ceny na tuje brabant jest sklep ogrodniczy w Dołujach.

Polecamy naprawdę profesjonalną szkółkę z roślinami pod Szczecinem w województwie Zachodniopomorskim. Zadzwoń do nich i sprawdź jaką mają aktualną ofertę na tuje brabant i szmaragd.

Tuje Brabant Szczecin – Szkółka roślin w Dołujach
nr tel. 601767340
Strona internetowa: Tujki.pl

Jedna myśl nt. „Tuje Brabant Szczecin – szkółka iglaków woj. Zachodniopomorskie

admin1

Tuje szmaragd oraz brabant to najczęściej spotykane w Polsce rośliny z których robimy żywopłoty. Oba te gatunki rosną rzeczywiście bardzo szybko i wystarczy dosłownie kilka lat żeby mieć piękny i gęsty żywopłot wokół naszego ogrodu. Trzeba oczywiście odpowiednio o te iglaki dbać i nie dopuścić nigdy do przesuszenia. W celu przyśpieszenia wzrostu warto nawozić je renomowanymi nawozami i podlewać zachowując oczywiście we wszystkich tych czynnościach umiar. Tuje nie lubią mieć ani za sucho ani za mokro. Trzeba też uważać żeby nie przesadzić nigdy z nawozem. Zawsze zielony żywopłot, który w dodatku jest mrozoodporny to naprawdę atut dla których decydujemy się na to żeby kupić ładne i zdrowe tuje ogrodowe. Zadbany ogród to wizytówka każdego kto jest posiadaczem własnego domu.

Dodaj komentarz