Menu

Szkółka roślin i drzewek – tanie tuje Szczecin Zachodniopomorskie

3 marca 2020 - Porady
Szkółka roślin i drzewek – tanie tuje Szczecin Zachodniopomorskie

Prawie każdy człowiek marzy o tym żeby kiedyś zamieszkać w pięknym domu z super urządzonym ogrodem. Własny dom i doskonale zagospodarowany wokół niego ogród to coś co jest w zasięgu coraz większej liczby Polskich rodzin. Dlatego każdy miłośnik ogrodów powinien znać miejsca w których można zaopatrzyć się w tanie tuje i inne ciekawe rośliny.

Czy kupować tuje w hipermarketach?

Tanie tuje i inne drzewka iglaste formowane na bonsai można kupić w szkółce roślin w Dołujach obok Szczecina

W każdym Polskim mieście można spotkać różne ogrody w którym sprzedawane są rośliny oraz drzewka. Gdy tylko nadchodzi wiosna to swoje krzewy zaczynają także oferować wielkie hipermarkety. Wydaje się, że problem z dostępnością roślin do ogrodu nie istnieje i od wczesnej wiosny do późnej jesieni możemy kupować wszystko co zamarzymy sobie do naszego ogrodu. Jednak jeśli poczytamy opinie na forach i portalach społecznościowych to okazuje się, że sadzonka sadzonce nie równa i nie zawsze tanio oznacza dobrze.

Hipermarkety mają to do siebie, że kupują ogromne ilości roślin od hodowców i dzięki temu są w stanie zaoferować bardzo niskie ceny na wyglądające na oko ładnie drzewka. Tuje i inne iglaki, które stoją w ogrodach przy hipermarketach wyglądają na pięknie wybarwione i super zdrowe. Tylko, że bardzo często są one hodowane w warunkach szklarniowych i nie są przygotowane do naszego klimatu. Ich mrozoodporność bywa bardzo słaba i wiele z nich usycha podczas pierwszej zimy. Trzeba także uważać podczas zakupu na to w jakim stanie jest system korzenny oferowanych tam roślin. Nie rzadko są to świeżo wykopane z gruntu sadzonki ze zniszczonymi korzeniami. Takie tuje mogą się nie przyjąć i uschnąć. Po drugie nawet jeśli nie uschną to praktycznie przez kolejne 2-3 lata nie rosną. Zaczynają dalej się rozrastać dopiero po kilku latach, gdy na nowo ukorzenią się w naszym środowisku.

Tuje najlepiej kupować w szkółkach roślin

Dobre szkółki roślin oferują zdrowe i ładnie ukorzenione drzewka ogrodowe

Dużo bezpieczniejszym i ciekawszym pomysłem na kupowanie roślin do naszego ogrodu są mniejsze, prywatne sklepy w mieście lub na obrzeżach miejscowości. Tam wybór jest o wiele większy i rośliny raczej są z polskich upraw. Można też sprawdzić każdą sadzonkę delikatnie wyciągając z donicy, czy jest ona ukorzeniona i nie ma zniszczonego systemu korzennego. Takie drzewka można sadzić prawie przez cały rok i mieć spokój. Prawie zawsze się przyjmują i od razu rosną dalej. Można je zacząć formować od następnego roku na żywopłoty lub oryginalne drzewka niwaki bonsai.

Jednak najlepszym miejscem na zakup drzewek do ogrodu są szkółki roślin. Zawsze zakup bezpośrednio od producenta jest najtańszy i daje gwarancję, że roślina jest zdrowa i nam nie uschnie. Dobre szkółki dbają od rośliny od małej sadzonki i nawet jeśli wykopują je z gruntu do donic to sprzedają dopiero wtedy, gdy roślina na nowo się ukorzeni. My polecamy Państwu szkółkę roślin pod Szczecinem w której można kupić tanie tuje na żywopłoty lub ciekawe drzewka ogrodowe bonsai. Właściciele tej szkółki poświęcają dużo czasu na to żeby każda roślina była nawieziona specjalnym nawozem i zawsze odpowiednio podlana. Rośliny są rzeczywiście zdrowe i pięknie wybarwione. Każde drzewko w donicy jest ukorzenione.

Szkółka roślin i drzewek bonsai Dołuje Szczecin, woj. Zachodniopomorskie
Tanie tuje prosto z szkółki roślin.
tel. 601767340 Strona firmowa z ofertą – Thuje.duno.pl

2 myśli nt. „Szkółka roślin i drzewek – tanie tuje Szczecin Zachodniopomorskie

marek wąwelnica

Ale nie zawsze jest tak, że tanie tuje są dobrym wyborem. Przecież stara prawda mówi, że jeśli coś jest naprawdę dobre to cena nie gra roli tylko chcemy to mieć. Ze wszystkimi zakupami zawsze radzę żeby kierować się tak zwanym stosunkiem ceny do jakości, a nie tylko samą ceną. Dlatego uważam, że pojęcie tanie tuje to pojęcie względne i ja osobiście reklamowałbym je jako rzeczywiście tanie w stosunku do swojej jakości. Te co oferujecie to byłem sprawdzić i kilka kupiłem i mogę potwierdzić, że w tym wypadku stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. Można śmiało powiedzieć, że są to tanie tuje szmaragd i w Szczecinie tak ładnych i zdrowych tui w takiej cenie raczej się nie dostanie. Byłem też w castoramie i największej, innej szkółce w okolicy i tam za mniejsze tuje w donicach trzeba zapłacić sporo więcej. Szukajmy miejsc sprawdzonych i czytajmy opinie o szkółkach zanim zdecydujemy się na zakup i posadzenie do gruntu na własnej posesji.

admin1

W pełni się zgadzam z tym, że tuje należy kupować tylko w dobrych i sprawdzonych szkółkach z iglakami i nie powinniśmy tego robić nigdy przez internet. Tylko osobista wizyta w szkółce gwarantuje nam, że dostaniemy dokładnie to za co zapłacimy. Sam się kiedyś przekonałem, że kupowanie drzewek z internetu jest ryzykowne bo przysyłają to co akurat mają, a nie to co pokazują na fotkach. Najgorsze też w tym jest to, że każą sobie płacić przelewem z góry i kupujemy jak to się mówi kota w worku. Też byłem w tej szkółce która jest tutaj opisana i kupiłem sobie ładnie tuje kule na pniu i posadziłem przed wejściem do domu. Ładnie się tam komponują i rosną już 2 latka. Gęste fajne kulki na pniu polecam tylko w tej szkółce w Dołujach pod Szczecinem. Cena jest niska, naprawdę dobra i nawet chyba jest tam najtaniej w Szczecinie. Na inne drzewka mają też najniższe ceny w województwie Zachodniopomorskie

Dodaj komentarz