Menu

Pożyczki prywatne i kredyty

13 lutego 2012 - Porady

Walka z bankiem nie ma sensu  – Zagmatwane sprawy z bankiem nigdy nie wychodzą nam na dobre. W zasadzie, to nie sposób jest taki bank oszukać.

Niektórym wydaje się bowiem, że jeśli przyjdzie im zaciągnąć jakiś kredyt gotówkowy, to przecież nie spłacenie tego zobowiązania nie wyrządzi im jakiejkolwiek krzywdy. Okazuje się jednak, że sprawa ta wygląda zdecydowanie inaczej, a banki posiadają właściwe narzędzia (z których to nie boją się korzystać), by tego typu osobom skutecznie uprzykrzyć życie. Pamiętać musimy przede wszystkim o możliwości zostania wpisanym do krajowego rejestru dłużników. Wydostanie się z tej listy nie jest proste, a dostęp do niej posiada naprawdę sporo instytucji, firm, które sprawdzają klienta zanim zdecydują się na kredyty od instytucji pozabankowych (Kredytyl.pl). W takiej sytuacji pozostanie nam jedynie możliwość zaciągnięcia – na niezwykle niekorzystnych warunkach – pożyczki prywatne.

Zapomnieć będziemy również mogli o wzięciu sobie jakiegokolwiek telefonu na abonament, w zasadzie – z podpisaniem jakiejkolwiek umowy możemy mieć naprawdę spory problem. W obliczu tych wszystkich nieprzyjemności wydaje mi się, że walka z bankiem i próba oszukania systemu jest czymś niezwykle dla nas nieopłacalnym. Okazuje się bowiem, że mamy zdecydowanie więcej do stracenia, niż będziemy mogli w ten sposób zyskać. Pamiętajmy, że jak już kraść, to miliony, a nie te marne tysiące. Przynajmniej odsiadka nie będzie tak bolesna!