Menu

Nauczymy się oszczędzać na lokatach bez podatku belki

1 lutego 2011 - Nowości

Z roku na rok zaobserwować możemy zdecydowany wzrost cen różnych artykułów. W takiej sytuacji nie ma się, co dziwić zjawisku ukazującemu nam, że coraz to więcej osób decyduje się na życie na kredyt.

Cóż począć, kiedy to nie można utrzymać choćby średniej stopy życia tylko i wyłącznie dzięki otrzymywanemu wynagrodzeniu – niektórzy mówią temu stanowcze „dość” i przez to przychodzi im popadać w długi. Należy bowiem mieć na uwadze fakt, że skoro to nie udało nam się utrzymać dodatniego salda po otrzymaniu comiesięcznej wypłaty – po skonsumowaniu środków otrzymanych z zaciągniętego kredytu nie będzie inaczej. Owszem, przez pewien okres znów będziemy „na szczycie”, jednakże taki stan rzeczy bardzo szybko może się zmienić. Co później będziemy mogli zrobić? Udać się do banku po kolejny kredyt gotówkowy?

Nie jest to zbyt rozsądne rozwiązanie. Wobec tego czym prędzej powinniśmy nauczyć się szanować posiadaną przez nas gotówkę. Pomóc może w tym nam lokata, na którą to przyjdzie nam wpłacać zgromadzone przez nas oszczędności. Warto jest sobie zastrzec, byśmy nie mogli dokonywać wypłat z tego konta. Kiedy się złamiemy – będziemy zmuszeni do zapłacenia kary. Na pewno takie rozwiązanie odwiedzie nas od bezsensownych wypłat. Chyba, że zdecydujemy się na najnowsze produkty bankowe czyli lokaty bez podatku belki.