Menu

Najlepszy kredyt samochodowy na używany samochód

8 lutego 2012 - Porady

Kredyt na samochód jest jednym z wielu produktów finansowych, jakie banki mają przygotowane dla klientów. Jest to oferta adresowana do tych wszystkich osób, które nie posiadają możliwości finansowych pozwalających na sfinansowanie zakupu auta własnym sumptem.

Kredyt na samochód jest kredytem celowym – a to oznacza, że bank będzie wymagał szczegółowych informacji dotyczących pojazdu. Nie ma w takim układzie również możliwości, aby pieniądze przeznaczyć na cokolwiek innego. Konstrukcja kredytu samochodowego jest o wiele bardziej skomplikowana niż w przypadku pożyczki gotówkowej – z uwagi na to, że wymaganych jest sporo zabezpieczeń takiego zobowiązania. Warto w tym momencie nadmienić, że pieniądze uzyskane z tytułu kredytu samochodowego przeznaczyć można nie tylko na zakup auta osobowego (zarówno nowego, jak i używanego). Dotyczy to także pojazdów ciężarowych, których całkowita masa nie przekracza 3,5 ton, autobusów, motocykli (i innych jednośladów), naczep, przyczep, ciągników siodłowych oraz sprzętu wodnego (jednak tylko fabrycznie nowego). Zdecydowanie najtrudniej jest dostać jakiś najlepszy kredyt samochodowy na używany samochód. Banki niechętnie zapatrują się na pożyczanie pieniędzy na pojazd liczący więcej niż 7-8 lat.

Takie samochody już po roku od daty zakupu drastycznie tracą na wartości, w związku z czym nie jest to dla banku atrakcyjne zabezpieczenie – zwykle jego wartość jest wówczas mniejsza aniżeli kwota, którą klient ma jeszcze do spłacenia. Tak więc bankom interes ten niekoniecznie się opłaca.