Menu

Kredyty samochodowe to nie potrzebny wydatek?

19 stycznia 2012 - Porady

Samochód to luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Posiadanie własnego samochodu w zdecydowanej większości przypadków okazuje się być naprawdę sporym ułatwieniem. Kiedy to jednak przychodzi nam zdecydować się na tego typu inwestycję wiedzmy, że najlepiej sfinansować ją z własnej gotówki.

Zapewne całkiem sporo osób w tym momencie stwierdzi, że przecież Ameryki nie odkrywam, jednakże powody takiego podejścia są zgoła nieszablonowe. Otóż, zaciągając pożyczka samochodowa w zasadzie sami – sobie wiążemy ręce. Biorąc kredyty samochodowe na auta używane godzimy się bowiem na comiesięczny, nikomu niepotrzebny, wydatek w postaci koniecznej do spłaty raty. Gdyby to był jedyny wydatek związany z utrzymaniem naszego auta, to pal licho.

W rzeczywistości jednak nie możemy tak na to spoglądać, gdyż nie bez podstawy samochód przez wielu określany jest jako jeżdżąca skarbonka. Decydując się na auto używane musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że nie będzie się ono znajdowało w perfekcyjnym stanie. Rożnego rodzaju mniejsze, czy też niekiedy i większe, awarie mogą się okresowo przeplatać. Nie trudno dojść do wniosku, że spłacając kredyt, łożąc na różnorakie naprawy i opłacając obowiązkowe opłaty powstanie niezła suma, która to w skuteczny sposób pogrzebać może nasz domowy budżet.