Menu

Kredyty na dobry pomysł

1 lutego 2011 - Porady

Posiadając odpowiedni pomysł na biznes nie powinniśmy napotkać na większy opór związany z jego realizacją. Rynek bardzo chętnie chłonie nowe, innowacyjne pomysły.

Posiadanie takowego jest najlepszym z możliwych sposobów na dorobienie się fortuny. Powielanie znanych już rozwiązań nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Część początkujących przedsiębiorców martwi się o gotówkę, która to potrzebna będzie In na rozpoczęcie prowadzenia działalności. Wbrew pozorom nie jest ona taka trudna do pozyskania, wystarczy jednak wiedzieć, dokąd to powinniśmy się po nią zgłosić. Dla osób, których będzie to pierwsza firma, przewidziana jest dotacja państwowa czy też skierowana wprost z Unii Europejskiej. Odpowiednie wnioski będziemy musieli jednakże złożyć sami.

Nikt nie zrobi tego za nas. Jednym z kluczowych czynników w tej sytuacji okazać może się dobrze napisany biznesplan. Nawet w przypadku, kiedy to wniosek o przyznanie nam dotacji zostanie odrzucony, to zgłosić będziemy mogli się do banku po kredyty. Zazwyczaj nie polecam zaciągania takiego zobowiązania już na samym początku prowadzenia firmy. W przypadkach szczególnych rozwiązanie takie będzie jednak jak najbardziej wskazane. Musimy mieć jednak konkretne przesłanki, że nasza koncepcja wypali.