Menu

Kredyty i pożyczki pozabankowe bez bik

28 września 2010 - Porady

Banki to nie jedyne instytucje, w których można dostać kredyt czy pożyczkę. Są przecież także firmy pożyczkowe i osoby prywatne, do których można zwrócić się o pomoc bez sprawdzania w bik, kiedy już pozostałe możliwości okażą się niemożliwe do zrealizowania.

Polacy nadal mają taką mentalność, że kiedy brakuje im pieniędzy, to pierwsze co robią to zwracają się do rodziny i znajomych. W przypadku niewielkich kwot nie jest to jeszcze takie uciążliwe, jednakże jeśli chodzi o pożyczkę na samochód, kiedy w grę wchodzą większe sumy pieniędzy sprawa przedstawi się już zupełni inaczej. W takich wypadkach najłatwiej zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki w banku. Co zrobić, kiedy nie ma się wystarczającej zdolności kredytowej, dochodów, tudzież umowy o pracę, a jedynie umowę o dzieło? Dla banku jest się wówczas osobą niewiarygodną. Przekreśla to szanse na otrzymanie kredytu lub pożyczki. Pozostają tym samym pożyczki pozabankowe lub kredyty bez bik na weksel (Kredyty-biznes.pl). Nie można załamywać od razu rąk się poddawać. Oczywiście nie należy iść do pierwszej lepszej firmy pożyczkowej i wnioskować o kredyt pozabankowy.

Wszystkie informacje o danej firmie czy instytucji pozabankowej należy dokładnie sprawdzić. Poczytać na forach kredytowych opinie o nich. Zapytać o radę innych ludzi, użytkowników. I dopiero wówczas podjąć ostateczną decyzję. Należy pamiętać i o tym, że coraz częściej pożyczek pozabankowych udzielają osoby prywatne. Tak zwane pożyczki społecznościowe stają się coraz bardziej popularne, coraz większa liczba osób pozytywnie ocenia pożyczki, kredyty pozabankowe, który u nich zaciągnęła.