Menu

Kredyt hipoteczny to sposób na mieszkanie

1 lutego 2011 - Porady

Odłożenie gotówki na zakup mieszkania dla wielu osób będzie czynnością niemożliwą do wykonania. Dlaczego tak jest? To proste, wystarczy spojrzeć na średnie zarobki w naszym kraju i dokonać zestawienia ze średnią ceną za jeden metr kwadratowy, nie musi być to nawet jakiekolwiek większe miasto.

Z uwagi na taką sytuację sporo młodych osób decyduje się na kredyt hipoteczny zaciągany w banku lub kredyt pozabankowy zaciągany przez internet. Czy jest to właściwe, godne pochwały, zachowanie? Przede wszystkim nie powinniśmy oceniać innych osób. Odpowiadając na pytanie – nie jest to przecież żaden występek. Decydując się jednakże na taki kredyt musimy zdawać sobie sprawy ze skali, jaką to będziemy mogli określić właśnie to zobowiązanie. Możecie wierzyć mi na słowo, że ta na pewno nie będzie należała do najniższych. Przede wszystkim wymagane będzie od nas zachowanie ciągłości wynagrodzenia.

W przypadku straty źródła dochodu znaleźć będziemy mogli się w naprawdę niezbyt komfortowej sytuacji. Zaciągnięty przez nas kredyt mieszkaniowy nie będzie mógł zostać przez nas spłacony, a to ze względu na brak jakichkolwiek funduszy. W takiej sytuacji warto jednak napisać stosowną prośbę skierowaną do właściwego działu w naszym banku, być może ta zostanie rozpatrzona pozytywnie.