Menu

Kredyt bez bik wyjściem z tarapatów

1 lutego 2011 - Porady

Niekiedy niekonwencjonalne metody okazać mogą się naprawdę dobrym wyjściem z różnych nietypowych sytuacji. Większości osób przychodzi improwizować, kiedy to aktualnie zabraknie im pieniędzy na zaplanowane wydatki.

Niestety nie każdy posiada takich znajomych, których to mógłby poprosić o udzielenie mu kredytu. Na szczęście jednak nadal istnieją instytucje, które to takie zobowiązanie z chęcią nam przyznają. Co jednak będziemy mogli uczynić, kiedy to nasza historia kredytowa nie będzie należała do najbardziej przejrzystych? Wbrew pozorom nie jest to obecnie zbyt duży problem. Coraz to więcej firm decyduje się na kredyt bez BIK. Niewątpliwie dla takich osób takie rozwiązanie okazać może się światełkiem zapalonym na samym końcu tunelu. Nie podchodziłbym jednak do tego nazbyt optymistycznie.

Należy bowiem wziąć poprawkę na fakt, że pożyczki pozabankowe w zdecydowanej większości przypadków są wysoko oprocentowane. Chciałoby się rzec, że jest to cena, jaką to przychodzi nam zapłacić za błędy popełnione w młodości. W tej sytuacji okazać może się, że kredyt pod zastaw okazać może się dla nas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. W tym przypadku musimy mieć jednak pewność, że zastawioną rzecz wykupimy.