Menu

Jak zostać Miss?

7 czerwca 2010 - Porady

Czy zastanawiałaś się kiedyś oglądając wybory miss w telewizji ile czasu na przygotowania, wyrzeczeń kosztuje wszystkie kandydatki udział w takim konkursie piękności? Nie jest ważne czy to są wybory na szczeblu regionalnym, jakaś Miss Mazowsza, ogólnopolskim – Miss Polonia, czy też międzynarodowym jak chociażby Miss World.

Po pierwsze oczywiście na każda dziewczyna może w ogóle startować w takim konkursie. Przechodzą one wstępną selekcję, muszą wziąć udział w licznych castingach, wiele osób je ocenia, patrzy na ich sylwetki, sprawdza wymiary, ogląda krytycznym wzrokiem. Komentuje sposób poruszania się, a także wypowiedzi. Miss musi mieć przecież nie tylko piękne ciało.  Powinna  cechować ją  życiowa mądrość, musi wierzyć w jakieś ideały, wyznawać określone wzorce postępowania, dążyć do realizacji swoich życiowych marzeń i obranych wcześniej celów.

To, co my jako widzowie możemy podziwiać w telewizji jest jedynie efektem końcowym miesięcy przygotowań, żmudnych prac nad poprawą wszystkiego. Nie wystarczy być jedynie ładnym, trzeba wzbudzać sympatię, bo to przecież prócz jury widzowie mają ogromny wpływ na wynik wyborów miss (jeśli chodzi o miss publiczności to największy przecież).

Nie dziwi tym samym fakt, że w Wenezueli chociażby już kilkuletnie dziewczynki podlegają selekcji wstępnej czy nadają się na wybory miss (Missnet.pl) i pod kątem osiągnięcia tytułu są wychowywane. Ich całe życie jest ciągłym przygotowywaniem się do kolejnych konkursów piękności. Starsze panienki poddawane są kosztownym i bolesnym operacjom plastycznym, dzięki którym mają osiągnąć idealne wymiary. Ktoś kiedyś powiedział, że tam spotkać się można z produkcją miss i niewiele się pomylił. Dobrze, że owy trend nie dotarł jeszcze do Polski.

Dodaj komentarz