Menu

Gdzie teraz kupić złoto

29 września 2011 - Informacje

Trzymanie gotówki na czarną godzinę, nic z nią nie robiąc, jest niezbyt rozsądnym pomysłem. Oczywiście nie mam nic do samego oszczędzania, jednak trzymanie pieniędzy na koncie bankowym uważam za zwykłą głupotę, gdyż w ten sposób nie jesteśmy w stanie zarobić czegokolwiek sensownego.

Pieniądz, by zarabiać, musi znajdować się w obiegu o czym to doskonale wiedzą ludzie biznesu. My, wchodzący w ten świat, rzecz jasna od razu nie zarobimy milionów, jednak po nitce do kłębka, a dalej kto wie. Zapewne ku uciesze niektórych osób pragnę podkreślić fakt, że nadal istnieją sposoby inwestycyjne, które to określić można w miarę pewnymi. Stuprocentową pewność zagwarantuje nam chyba tylko i wyłącznie bankowa lokata, której to nikomu jednak nie polecam.

Oprocentowanie sięgające kilku procent w skali roku to naprawdę nic specjalnego. Dużo bardziej opłacalne okazują się być inwestycje w złoto, jednak tutaj pogodzić musimy się z występowaniem pewnego ryzyka. Co prawda nie jest ono jakieś specjalnie duże, nie przesadzajmy, jednak nie można powiedzieć, że w stu procentach przyszło nam je wyeliminować. Mimo to uważam złoto za doskonałą lokatę inwestycyjną. Trzeba tylko poszukać gdzie kupić złoto (http://vibank.pl/?p=96). Zarówno krótkoterminową, jak i nieco dłuższą.