Menu

Forum turystyczne

21 maja 2010 - Informacje

Obecnie na politycznej mapie świata znajduje się niewiele białych plam, czyli miejsc, do których nie dociera turystyka. Forum turystyczne to skarbnica wiedzy o takich miejscach. Pomijając fakt że obecne prawie każde biuro turystyczne zorganizuje wyprawę tam, gdzie chcemy, oczywiście jeżeli tylko nas na to stać, nawet w tych państwach afrykańskich, azjatyckich oraz np. Kolumbii czy Haiti jako umownie określonych krajów turystycznych „Trzeciego Świata”.

Fakt ten bowiem, iż kraje te są niebezpieczne, gorzej skomunikowane, mniej przyjazne, nie znaczy, że są dla nas niedostępne, a wręcz przeciwnie- niektórych właśnie to pociąga i tym kierują się, obierając cel swojej turystyki i czytając swoje ulubione forum turystyczne (Globforum.pl). Można także spojrzeć kilka lat wstecz i zauważyć, jakie znaczenie miała turystyka w Azji Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz Afryce Środkowej, Zachodniej i Wschodniej, a jakie ma teraz. Z pewnością możemy już teraz przewidzieć, iż z małymi wyjątkami można zauważyć kilku- lub nawet kilkunastokrotny postęp w tej dziedzinie, co przy wciąż zachwalanym, uwypuklanym i nagłaśnianym galopie naszej rodzimej turystyki jest krokiem milowym i chyba dla naszych statystyków niewyobrażalnym.

Dodatkowo w tych krajach następuje   rozwój dróg i dostępności komunikacyjnej kraju, budowane są lotniska, dworce kolejowe i autobusowe, porty morskie, a dostępność do taksówek czy też transportu pociągowego nie sprawia już wcale tak dużego problemu. Powoduje to właśnie, że kraje „trzeciego świata” z uwagi na swoja surowość oraz egzotykę, są coraz częściej odwiedzane przez żądnych wrażeń i przygód turystów.

Dodaj komentarz