Menu

Efektywne i zyskowne fundusze i lokaty bankowe

27 grudnia 2010 - Porady

Fundusze inwestycyjne mogą być efektywnym sposobem na szybkie oraz wysokie zyski a ponadto dzięki niektórym przepisom uchodzą za jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania.Właściwie każdy może inwestować w fundusze inwestycyjne, jednak zostały one przede wszystkim stworzone dla tych wszystkich osób, które myślą o tym, aby mieć oszczędności na długi czas, czyli żeby móc korzystać ze swoim finansów podczas emerytury, aby zabezpieczyć przyszłość dzieci czy żeby za kilka lat kupić bądź wybudować własny dom.
Z kolei osoby, które grają na giełdach nie powinni raczej inwestować w fundusze. Podobnie jak osoby, które chcą zarobić w krótszym czasie lub będą za jakiś czas potrzebować pieniędzy, ponieważ dla takich osób przeznaczone są lokaty bankowe na najlepszy procent.
(Lokatka.pl) Najważniejszymi cechami funduszy inwestycyjnych są bezpieczeństwo i pewność. Fundusze inwestycyjne są tak samo bezpieczne jak lokaty bankowe, czyli wiemy, że na pewno będzie z naszych oszczędności zysk, ale co najważniejsze, oferują one nieco wyższe oprocentowanie od większości lokat bankowych.
Z tego powodu wiele osób uważa, że fundusze inwestycyjne są najlepszą i najbardziej dochodową formą inwestowania oszczędności i nie wiąże się z nimi żadne ryzyko, czyli zysk jest pewny a jedyną niewiadomą jest wysokość tego właśnie zysku.
Jakiś czas temu uchwalono nawet specjalną Ustawę o funduszach inwestycyjnych, która przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo inwestorom. Także w ustawie jest mowa o zyskach a raczej stopach zwrotu, które są większe niż w przypadku większości lokat bankowych.