Menu

Dotacje lepsze niż pożyczki prywatne

1 lutego 2011 - Porady

Pracowanie przez większą część życia dla kogoś innego nie jest zbyt korzystnym rozwiązaniem. W ten sposób bardzo często sami zarabiamy niewiele, kiedy to na naszej pracy bogacą się inni.

Chyba nikogo nie dziwi fakt, że część osób decyduje się na zmianę tego stanu rzeczy, by w jakiś sposób poprawić stopę swojego życia. Rozwiązanie w tej sytuacji jest jedno i jest nim otworzenie własnej działalności gospodarczej. Posiadając odpowiedni pomysł nie będzie to specjalnie trudne zadanie. Dla początkujących przedsiębiorców przewidziana jest bowiem dotacja, dzięki której to mają oni szansę na w miarę normalny start. Nie każdy bowiem posiada wielkie pokłady kapitału własnego, który to może zainwestować podczas otwierania własnej firmy.

Bez wątpienia dotacja taka jest dużo lepszym rozwiązaniem, aniżeli jakikolwiek kredyt gotówkowy zaciągnięty w banku lub jakieś pożyczki prywatne pod zastaw weksla. Przede wszystkim nie będziemy musieli martwić się comiesięcznym spłacaniem rat, które to przecież same w sobie są już nie tak małym obciążeniem. Poza tym pożyczka udzielona nam przez urząd pracy czy też Unię Europejską jest w zdecydowanej większości przypadków bezzwrotna. Jedynym warunkiem jest zazwyczaj konieczność utrzymania firmy na rynku przez ustalony w odpowiednim dokumencie okres.