Menu

Dobry kredyt w Szczecinie na samochód z gazem LPG

18 października 2019 - Nowości
Dobry kredyt w Szczecinie na samochód z gazem LPG

Przy wyborze kredytu samochodowego zwracamy uwagę na bardzo wiele rzeczy. Tym, co w pierwszej kolejności przykuwa naszą uwagę jest oprocentowanie. Nic dziwnego – ostatecznie to ono przecież ma zasadniczy wpływ na koszty zobowiązania.

Wysokość oprocentowania jest zdeterminowana różnymi czynnikami, nie mniej jednak najważniejsze jest w tym momencie to, jakie dokładnie auto będzie stanowiło przedmiot umowy kredytowej – nowe czy używane. Zasada jest generalnie taka, że im samochód starszy, tym oprocentowanie kredytu samochodowego wyższe – przy czym trzeba koniecznie zaznaczyć, że banki mają ograniczenia dotyczące wieku pojazdu. Na ogół nie udzielają kredytów na auta liczące sobie więcej niż 10 lat – chociaż i niekiedy ta górna granica wynosi 8 lat. Na najniższe oprocentowanie można liczyć w przypadku zakupu samochodu nowego lub maksymalnie 3-letniego. Jeżeli klient jeszcze zaproponuje wysoki wkład własny (na poziomie 30 procent), wówczas może negocjować z bankiem wysokość marży, która również wpływa na to jak duże jest oprocentowanie.

Uproszczone procedury autokredytu na samochód z gazem LPG

Warto rozważyć zakup samochodu z instalacją gazową LPG na kredyt w Szczecinie

Czy kredyt samochodowy bez zaświadczeń o dochodach jest możliwy? Jak się okazuje – tak, ale tylko w niektórych przypadkach. Zdecydowanie najczęściej uproszczone procedury mają zastosowanie w sytuacji, kiedy w rachubę wchodzi zakup auta nowego bądź co najwyżej 3-letniego oraz gdy klient zaproponuje bardzo wysoki wkład własny (niekiedy wystarczy 30 procent wartości samochodu, ale gdzieniegdzie wymagana jest nawet i jej połowa). W praktyce uproszczone formalności polegają na tym, że kierowca nie musi dostarczać do banku zaświadczenia o wysokości zarobków. Wystarczy, że wypełni jedynie stosowne oświadczenie – czyli zadeklaruje, że zarabia tyle i tyle. Podać trzeba także źródło dochodów. Zdarza się, że w zamian za to bank wymaga wykupienia dodatkowego pakietu ubezpieczeń. Oczywiście, na tym nie koniec. Klient musi się też wykazać wysoką zdolnością kredytową. Procedury uproszczone kredytów samochodowych są przyjazne dla kierowców, ponieważ pochłaniają one znacznie mniej czasu aniżeli te tradycyjne.

Dobrze wybierz kredyt na auto z instalacją gazową LPG

Wybierając kredyt samochodowy na auto z gazem – myślmy! Przed laty w celu zaciągnięcia kredytu w banku zmuszani byliśmy do wypełnienia stosu dokumentów, by później czekać – co najmniej – kilka godzin na udzielenie decyzji. Zapewne jednak wiele razy przyszło nam dostrzec, że świat nie przepada za staniem w miejscu, a nie inaczej będzie w tej sytuacji.

Jeśli kupimy auto na kredyt z instalacją gazową LPG to od razu znajdźmy dobry serwis, który będzie się opiekował naszym autem

Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach mamy do czynienia z czymś takim jak kredyty samochodowe wybrane z rankingu od ręki, a oczekiwanie na decyzję często mieści się w jednym kwadransie. Taki stan rzeczy nie zwalnia nas jednak z myślenia, gdyż ten nawyk w zdecydowanej większości przypadków okazuje się być naprawdę bardzo przydatny. Myśleć powinniśmy już zacząć w chwili, kiedy to przymierzać przyjdzie się nam do wyboru konkretnego banku. Zdawać musimy sobie przecież sprawę z faktu, że nie bez znaczenia jest właśnie to, jaki bank przyjdzie nam ostatecznie wybrać.

Pozornie może nam się jedynie wydawać, że różnice w oprocentowaniu – jeśli już występują – to są marginalne. A nawet jeśli – przecież nikt z nas nie lubi przepłacać! Jeśli mamy możliwość zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych w skali miesiąca, to dlaczego mielibyśmy z tego nie skorzystać? Założę się, że każdy z nas zna przynajmniej kilka ciekawszych sposobów na pozbycie się pieniędzy, zamiast oddać je banku.

Naprawdę dobry warsztat w Szczecinie specjalizujący się a samochodach z instalacja gazową LPG:

Auto-gaz.szczecin.pl