Menu

Darmowe mp3

19 czerwca 2010 - Nowości

Każdy ma jakiś swój ulubiony rodzaj muzyki czy wykonawcę, którego uwielbia i chodzi na jego koncerty. Może być też tak, że ktoś lubi muzykę  w ogóle i ma swoje ulubione piosenki a nie konkretnych artystów czy zespoły. Wówczas co jakiś czas ma się ochotę na posłuchanie tych ukochanych przez nas przebojów.

Można tego oczywiście dokonać, słuchając radia i licząc, że w końcu puszczą wyczekiwany przez nas kawałek, ale można także mieć gdzieś te piosenki nagrane jako darmowe mp3. Kiedyś wielkim szpanem było noszenie przy sobie radia. Tak tak, moja znajoma, która jest nieco starszej daty opowiadała mi kiedyś, jak to wchodziła do autobusu z dzierżąc takiego ciężkiego jamnika w rękach i robiła wówczas furorę, bo to było bardzo modne. Potem pojawił się taki cud techniki jak walkman. Nie trzeba już było taszczyć ze sobą wielkiego radiomagnetofonu, aby móc posłuchać muzyki, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Wystarczyło nagrać kasetę, kupić baterię i można było walkman schować do kieszeni.

Oczywiście nie każdego było stać na oryginalne kasety (inna sprawa, że w Polsce też nie za bardzo było co kupić), więc różnie sobie trzeba było radzić. Albo kupowało się „u ruskich” pirackie albumy, albo nagrywało się piosenki z radia. I nie ważne, że często były pocięte albo przerywane audycjami radiowymi, ważne, że się je miało. Na szczęście teraz żyjemy w takich czasach, że każdy ma dostęp do muzyki. Darmowe mp3 są właściwie dla każdego w zasięgu ręki. Czy to dobrze? Dla artystów może nie do końca, ale ludzie dzięki temu, że istnieją darmowe mp3, mają dostęp do świata muzyki i kultury.

Dodaj komentarz