Menu

Bezpieczny sposób inwestowania gotówki – lokaty w złoto

22 stycznia 2019 - Porady
Bezpieczny sposób inwestowania gotówki – lokaty w złoto

Sporej ilości osób nadal wydaje się, że inwestowanie gotówki bezpośrednio związane być musi z koniecznością podjęcia jakiegoś wielkiego ryzyka. Tymczasem w rzeczywistości wygląda to zdecydowanie inaczej i to przede wszystkim od nas zależy to, czy jakiekolwiek ryzyko będziemy w ogóle chcieli podjąć. Niestety jednak, zazwyczaj tendencja wygląda w ten sposób, że im mniejsze podejmowane przez nas ryzyko, tym mniejszy zysk będziemy mogli odnotować. Nie jest to jednak regułą i odstępstwa od tej zasady się oczywiście zdarzają.

Weźmy pod uwagę inwestycję w złoto, która to jest swojego rodzaju ewenementem. Dlaczego właśnie w ten sposób przychodzi mi ją określać? Już spieszę z wyjaśnieniem. Wystarczy przyjrzeć się kursom złota na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dostrzeżemy, że te niemalże przez cały czas gnają do góry i jest to dobra inwestycja. Chyba żaden inwestor nie będzie miał wątpliwości co do tego, że inwestycja ta jest niezwykle opłacalna.Co prawda zdarzyć może się tak, że ta pompowana bańka kiedyś pęknie, jednakże jak na razie się na to nie zanosi, więc możemy się czuć bezpiecznie. Nawet jeśli złoto w pewnym momencie zacznie tracić na wartości, to zawsze przecież będziemy mogli je sprzedać, kiedy uznamy dany moment za odpowiedni.

Dzisiaj można inwestować nie tylko pieniądze w złoto, ale także w lokaty w wino

Czy warto jeszcze inwestować pieniądze i gdzie kupić złoto?

Trzymanie gotówki na czarną godzinę, nic z nią nie robiąc, jest niezbyt rozsądnym pomysłem. Oczywiście nie mam nic do samego oszczędzania, jednak trzymanie pieniędzy na koncie bankowym uważam za zwykłą głupotę, gdyż w ten sposób nie jesteśmy w stanie zarobić czegokolwiek sensownego. Pieniądz, by zarabiać, musi znajdować się w obiegu o czym to doskonale wiedzą ludzie biznesu. My, wchodzący w ten świat, rzecz jasna od razu nie zarobimy milionów, jednak po nitce do kłębka, a dalej kto wie. Zapewne ku uciesze niektórych osób pragnę podkreślić fakt, że nadal istnieją sposoby inwestycyjne, które to określić można w miarę pewnymi. Stuprocentową pewność zagwarantuje nam chyba tylko i wyłącznie bankowa lokata, której to nikomu jednak nie polecam.

Oprocentowanie sięgające kilku procent w skali roku to naprawdę nic specjalnego. Dużo bardziej opłacalne okazują się być inwestycje w złoto, jednak tutaj pogodzić musimy się z występowaniem pewnego ryzyka. Co prawda nie jest ono jakieś specjalnie duże, nie przesadzajmy, jednak nie można powiedzieć, że w stu procentach przyszło nam je wyeliminować. Mimo to uważam złoto za doskonałą lokatę inwestycyjną. Trzeba tylko poszukać gdzie kupić złoto (http://vibank.pl/?p=96). Zarówno krótkoterminową, jak i nieco dłuższą.

Od zarania dziejów złoto i inne metale szlachetnę są najbardziej bezpieczną metodą inwestowania pieniędzy

W jakie lokaty bankowe opłaca się dzisiaj inwestować gotówkę

Fundusze inwestycyjne mogą być efektywnym sposobem na szybkie oraz wysokie zyski a ponadto dzięki niektórym przepisom uchodzą za jedną z najbezpieczniejszych form inwestowania.Właściwie każdy może inwestować w fundusze inwestycyjne, jednak zostały one przede wszystkim stworzone dla tych wszystkich osób, które myślą o tym, aby mieć oszczędności na długi czas, czyli żeby móc korzystać ze swoim finansów podczas emerytury, aby zabezpieczyć przyszłość dzieci czy żeby za kilka lat kupić bądź wybudować własny dom. Z kolei osoby, które grają na giełdach nie powinni raczej inwestować w fundusze. Podobnie jak osoby, które chcą zarobić w krótszym czasie lub będą za jakiś czas potrzebować pieniędzy, ponieważ dla takich osób przeznaczone są lokaty bankowe na najlepszy procent.

Najważniejszymi cechami funduszy inwestycyjnych są bezpieczeństwo i pewność. Fundusze inwestycyjne są tak samo bezpieczne jak lokaty bankowe, czyli wiemy, że na pewno będzie z naszych oszczędności zysk, ale co najważniejsze, oferują one nieco wyższe oprocentowanie od większości lokat bankowych. Z tego powodu wiele osób uważa, że fundusze inwestycyjne są najlepszą i najbardziej dochodową formą inwestowania oszczędności i nie wiąże się z nimi żadne ryzyko, czyli zysk jest pewny a jedyną niewiadomą jest wysokość tego właśnie zysku.
Jakiś czas temu uchwalono nawet specjalną Ustawę o funduszach inwestycyjnych, która przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo inwestorom. Także w ustawie jest mowa o zyskach a raczej stopach zwrotu, które są większe niż w przypadku większości lokat bankowych.

Różne ciekawe sposoby na inwestowanie pieniędzy można znaleźć na poniższej stronie. Zobacz czy jeszcze dzisiaj opłaca się inwestycja pieniędzy w złoto:

Vibank.pl