Menu

Bezpieczny sposób inwestowania gotówki

22 września 2011 - Porady

Sporej ilości osób nadal wydaje się, że inwestowanie gotówki bezpośrednio związane być musi z koniecznością podjęcia jakiegoś wielkiego ryzyka.

Tymczasem w rzeczywistości wygląda to zdecydowanie inaczej i to przede wszystkim od nas zależy to, czy jakiekolwiek ryzyko będziemy w ogóle chcieli podjąć. Niestety jednak, zazwyczaj tendencja wygląda w ten sposób, że im mniejsze podejmowane przez nas ryzyko, tym mniejszy zysk będziemy mogli odnotować. Nie jest to jednak regułą i odstępstwa od tej zasady się oczywiście zdarzają.

Weźmy pod uwagę inwestycję w złoto, która to jest swojego rodzaju ewenementem. Dlaczego właśnie w ten sposób przychodzi mi ją określać? Już spieszę z wyjaśnieniem. Wystarczy przyjrzeć się kursom złota na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dostrzeżemy, że te niemalże przez cały czas gnają do góry i jest to dobra inwestycja. Chyba żaden inwestor nie będzie miał wątpliwości co do tego, że inwestycja ta jest niezwykle opłacalna.

Co prawda zdarzyć może się tak, że ta pompowana bańka kiedyś pęknie, jednakże jak na razie się na to nie zanosi, więc możemy się czuć bezpiecznie. Nawet jeśli złoto w pewnym momencie zacznie tracić na wartości, to zawsze przecież będziemy mogli je sprzedać, kiedy uznamy dany moment za odpowiedni.